Rynek pracy dla specjalistów IT zmienia się bardzo dynamicznie, a zapotrzebowanie na takie zawody jest wysokie i stale rośnie. Developerzy mają więc w czym wybierać, jeśli chodzi o oferty pracy. Na jakie rzeczy zwracają uwagę specjaliści  IT podczas poszukiwania pracy, jak i podczas zajmowania określonego stanowiska? Okazuje się, że nie wystarczy ujawnienie widełek płacowych. Stało się to normą i nie robi już takiego wrażenia, jak kiedyś. Ówcześnie oferty pracy bez podanej stawki są od razu skreślane przez pracownika. Jednak istnieje kilka innych informacji, których specjaliście oczekują w ofercie pracy.

Jak wyglądają możliwości samorozwoju?

Podczas poszukiwania pracownika warto poinformować go o możliwościach rozwoju. Zwykle kandydaci zainteresowani są dodatkowymi szkoleniami i budżetem przeznaczonym na tego rodzaju inicjatywy. W nowoczesnych technologiach wszystko zmienia się na tyle szybko, że regularne szkolenia i kursy są niezbędne, aby udoskonalać swoją pracę.

Jak będzie wyglądać rekrutacja?

Kandydaci coraz częściej są zainteresowani procesem rekrutacyjnym przez jaki będą mieli okazję przechodzić. Wysłanie aplikacji, które pozostaje bez odpowiedzi przez długi czas nie przysporzy plusów w oczach kandydata. Dlatego warto zadbać o szybką odpowiedź zwrotną wraz z informacją o dalszych etapach rekrutacji. Należy również pamiętać o dodatkowej informacji jeśli poszczególne etapy mogą przebiec on-line.

Przy czym będę pracować?

Kolejną rzeczą jaką może zainteresować się kandydat jest rodzaj projektu, w którym będzie brał udział jak i stack technologiczny, jakiego znajomość będzie go obowiązywać na zajmowanym stanowisku. Wymienienie nowoczesnych technologii programowania wpłynie pozytywnie na rozpatrzenie oferty i wyróżni ją na tle innych.

Na jakich warunkach podpiszę umowę?

Informacje o formie zatrudnienia to również niezbędny element. Kandydata interesuje czy oferta przeznaczona jest dla osób prowadzących własną działalność, czy istnieje wybór pomiedzy zatrudnieniem w formie B2B lub umową o pracę. Warto zadbać też o wzmiankę o możliwości pracy zdalnej.

Jaka jest ta firma?

Najważniejszą rzeczą w obecnych czasach jest poznanie kultury organizacji firmy. Kandydaci przez aplikowaniem chcą sprawdzić wiarygodność firmy, atmosferę panującą w zespole. Warto zatem zadbać o kwestie employer brandingowe, które pozwolą kandydatowi zapoznać się z firmą „od kuchni”.